Pierre's Wordspew - en to sr translation catalogue (80 entries)

en: Ban this IP
sr: Забрани овај IP

en: Delete
sr: Обрисати

en: Edit
sr: Уреди

en: link
sr: веза

en: Click here to expand/collapse the smiley's list
sr: кликни овде да прикажеш/сакријеш листу са емотиконима

en: year
sr: година

en: years
sr: године

en: month
sr: месец

en: months
sr: месеци

en: week
sr: недеља

en: weeks
sr: недеља

en: day
sr: дан

en: days
sr: дана

en: hour
sr: сат

en: hours
sr: сати

en: minute
sr: минут

en: minutes
sr: минута

en: No one online.
sr: Нико није присутан.

en: guest
sr: гост

en: guests
sr: гостију

en: and
sr: и

en: is online.
sr: је присутан

en: are online.
sr: су присутни.

en: Title:
sr: Наслов:

en: Sorry, but you can post only one url by message...
sr: Нажалост, можете послати само једну адресу по поруци...

en: No, sorry you used a banned word!
sr: Не! Покушали сте да употребите забрањену реч!

en: No, sorry you used the name of a registered user! You have to change it please.
sr: Не можете да користите име другог регистрованог корисника!

en: You should learn to count before use the shoutbox :)
sr: Морате научи сабирање пре него што се придружите :)

en: I DON'T LIKE SPAM !!!
sr: НЕ ДОЗВОЉАВАМО СПАМ !!!

en: Your IP address have been banned from this blog, if you feel this is in error please contact the webmaster.
sr: Ваша  IP адреса је блокирана на овом блогу. Ако мислите да је у потању грешка, молим контактирајте администратора.

en: Click this to turn on/off sound
sr: Кликно да искључиш/укључиш звук

en: Info
sr: Информација

en: Please, resolve the addition below before post any new comment...
sr: Молим вас, саберите приказане бројеве пре него што напишете поруку...

en: Guest_
sr: Гост_

en: Admin
sr: Админ

en: Name
sr: Име

en: Message
sr: Порука

en: Send
sr: Пошаљи

en: You must be a registered user to participate in this chat
sr: Морате бити регистровани корисник да би могли да користите чет

en: Congratulations, you just completed the installation of this shoutbox.
sr: Честитамо, управо сте завршили инсталацију shoutbox-а

en: No Access for you!
sr: Вама је забрањен приступ!

en: When you update the Times and Colors, you may need to refresh/empty cache before you see the changes take effect
sr: Након промене времена и боја морате освежити/испразнити кеш да би промене биле приказане.

en: There have been <b>%s</b> messages in this shoutbox
sr: Било је <b>%s</b> порука.

en: Colors (Must be 6 digit hex)
sr: Боје (мора бити шестоцифрен хексадецимални број)

en: Fade from
sr: Бледети од

en: The color that new messages fade in from. Default
sr: Боја нове поруке од које бледи. Стандардно

en: Fade to
sr: Бледети ка

en: Text Color
sr: Боја текста

en: The color of text within the box. Default
sr: Боја текста. Подразумевана

en: Name Color
sr: Име боје

en: The color of peoples' names. Default
sr: Боја имена корисника. Подразумевана

en: Show
sr: Прокажи

en: comments in the shoutbox
sr: порука

en: Enter, here, the number of shouts you want to show in your shoutbox
sr: Унеси број порука које желиш да прикажеш

en: Update Every
sr: Освежи сваких

en: Seconds
sr: секунде

en: This determines how "live" the shoutbox is. With a bigger number, it will take more time for messages to show up, but also decrease the server load. You may use decimals. This number is used as the base for the first 8 javascript loads. After that, the number gets successively bigger. Adding a new comment or mousing over the shoutbox will reset the interval to the number suplied above. Default: 4 Seconds
sr: Одређује колико је "жив" shoutbox. Са већим бројем потребно је више времена за приказ поруке, али истовремено смањује оптерећење сервера. Можете користити децимале. Овај број се узима као основа за првих 8 учитавања јава скрипта. Након тога, број се постепено увећава. Додавање нове поруке или прелазак миша преко  shoutbox-а ресетују на почетну вредност. Типично: 4 секунде.

en: Fade Length
sr: трајање изблеђивања

en: The amount of time it takes for the fader to completely blend with the background color. You may use decimals. Default 1.5 seconds
sr: Време неопходно да изблеђивање у потпуности дође до боје позадине. Можете користити децимале. Стандардно је 1,5 секунди.

en: Use textarea
sr: Користи текстуално поље

en: A textarea is a bigger type of input box. Users will have more room to type their comments, but it will take up more space.
sr: Поље за текст је веће поље за унос. Корисници имају више простора за текст поруке, али заузима више простора.

en: Use URL field
sr: Користи URL поље

en: Check this if you want users to have an option to add their URL when submitting a message.
sr: Означите ако желите да корисници имају мофућност да додају URL када шаљу поруку

en: Use sound alert
sr: Користи звучно упозорење

en: Check this if you want to hear a sound alert when someone post message
sr: Означи ако желиш звучно упозорење када неко пошаље поруку

en: Show smileys list
sr: Прикажи емотиконе

en: Check this if you want to show the smileys list
sr: Означи ако желишда прикажеш листу са емотиконима.

en: Show blocked spams
sr: Прикажи блокирани спам

en: Check this if you want to show blocked spams
sr: Означи ако желиш приказ блокираног спама

en: Use a captcha
sr: Користи captcha

en: Check this if you want to use a captcha (in fact it's a simple addition that users have to resolve before post any new message in the shoutbox).
sr: Означи ако желиш да користиш captcha (суштински прост задатак који корисник мора да реши пре писања поруке).

en: XHTML strict
sr: XHTML стриктно

en: Check this if you want to use XHTML strict
sr: Означи ако желиш да користиш стриктно XHTML

en: Only allow registered users
sr: Само регистровани корисници

en: Show users online
sr: Покажи присутне кориснике

en: Check this if you want to show, in real time, users online
sr: Означи ако желиш у реалном времену приказ ко је присутан од корисника.

en: Save
sr: Сачувај

en: Delete ALL messages
sr: Обриши СВЕ поруке

en: <a href="%s"><b>Click here</b></a> to manage your banned words list and IP addresses.
sr: <a href="%s"><b>Кликни овде</b></a> да уредиш листу забрањених речи и IP адреса.

en: <b><font color="red">Important !</font></b> To ban a single IP address just click on "Ban this IP" button. If you want to ban a range of IP, use this syntax (for this example i can say good bye to Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* where slash means from 176 to 179 and * from 0 to 255.<br/>BTW i ban IP addresses from 195.225.176.0 to 195.225.179.255. You can mix the two options...
sr: <b><font color="red">Важно !</font></b> Да забраните неку IP кликните на "Ban this IP" дугме. Ако желите да забраните ранг IP адреса, користите (овим примером рећи ћемо збогом Vsevolod-у Stetsinsky-ом) : 195.225.176/179.* где коса црта значи од 176 to 179 а * од 0 до 255.<br/>Тако су ѕабрањенњ свњ адресе између 195.225.176.0 и 195.225.179.255. Можете корисити комбинацију ових могућности...
