Pierre's Wordspew - en to pl translation catalogue (139 entries)

en: Ban this IP
pl: Zablokuj to IP

en: Delete
pl: Skasuj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Are you sure to delete the message:
pl: Jesteś pewien że chcesz skasować tą wiadomość:

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
pl: 'Anuluj' powrót,  'OK' kontynuuj.

en: You're about to ban the following IP address:
pl: Twój opis dlaczego dany IP został zablokowany:

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to ban.
pl: 'Anuluj' powrót,  'OK' kontynuuj.

en: email
pl: e-mail

en: Click here to expand/collapse the smiley's list
pl: Kliknij tutaj, aby rozwinąć / zwinąć listę uśmieszków

en: Private message for
pl: Prywatna wiadomości do

en: year
pl: rok

en: years
pl: lata

en: month
pl: miesiąc

en: months
pl: miesiące

en: week
pl: tydzień

en: weeks
pl: tygodnie

en: day
pl: dzień

en: days
pl: dni

en: hour
pl: godzina

en: hours
pl: godzin

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minuty

en: No one online.
pl: Nikt online.

en: guest
pl: gość

en: guests
pl: gości

en: and
pl: i

en: is crawling the site.
pl: indeksuj witrynę.

en: are crawling the site.
pl: indeksujesz tą witrynę.

en: is online.
pl: są online.

en: are online.
pl: online.

en: Wordspew-RSS-Feed for:
pl: Wordspew-RSS-Feed dla:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Sorry, but you can post only one url by message...
pl: Przepraszamy, ale możesz wysłać tylko jeden adres URL w wiadomości ...

en: No, sorry you used a banned word!
pl: Przepraszamy,  użyto zakazanego słowa!

en: No, sorry you used the name of a registered user! You have to change it please.
pl: Przepraszamy, użyto nazwę zarejestrowanego użytkownika! Proszę zmienić wybraną nazwę.

en: You should learn to count before use the shoutbox :)
pl: Należy nauczyć się liczyć przed użyciem shoutbox:)

en: I DON'T LIKE SPAM !!!
pl: Nie lubię SPAM-u!

en: Your IP address have been banned from this blog, if you feel this is in error please contact the webmaster.
pl: Twój adres IP zostały zablokowany w tym serwisie, jeśli uważasz, że to błąd prosimy o kontakt z webmasterem.

en: Click this to turn on/off sound
pl: Kliknij tutaj aby włączyć / wyłączyć dźwięk

en: <div id="Show_Spam">%s spams blocked</div>
pl: <div id="Show_Spam">%s spam zablokowany</div>

en: <div id="lastMessage"><span>Last Message</span><br/><div id="responseTime">%s</div>&nbsp;ago</div>
pl: <div id="lastMessage"><span>Ostatnie wiadomości</span><br/><div id="responseTime">%s</div>&nbsp;temu</div>

en: Info
pl: Informacje

en: Please, resolve the addition below before post any new comment...
pl: Proszę rozwinąć listę wcześniejszych wiadomości, przed dodatniem nowej...

en: Theme:
pl: Temat:

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: New theme
pl: Nowy temat

en: Guest_
pl: Gość_

en: Archive
pl: Archiwum

en: Name
pl: Nick

en: Captcha
pl: Tekst z obrazka

en: Message
pl: Wiadomość

en: Send
pl: Wyślij

en: You must be a registered user to participate in this chat
pl: Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby uczestniczyć w tym czacie

en: Congratulations, you just completed the installation of this shoutbox.
pl: Gratulacje, właśnie ukończono instalację tego shoutbox-a

en: No Access for you!
pl: Brak dostępu dla Ciebie!

en: Live Shoutbox
pl: Na żywo Shoutbox

en: (Actually <font color="red">%s</font> spams blocked)
pl: (Aktualnie <font color="red">%s</font> zablokowanych spamów)

en: When you update the Times and Colors, you may need to refresh/empty cache before you see the changes take effect
pl: Podczas aktualizacji czasu i kolorów, może być konieczne odświeżenie / wyczyść pamięć podręczną cache aby zmiany odniosły skutek

en: There have been <b>%s</b> messages in this shoutbox
pl: Odnotowano <b>%s</b> wiadomości na shoutbox

en: Colors (Must be 6 digit hex)
pl: Kolory (Należy użyć 6 cyfr hex)

en: Fade from
pl: Blaknąć do

en: The color that new messages fade in from. Default
pl: Kolory, które znikną w nowych wiadomościach. Domyślnie

en: Fade to
pl: Blaknąć do

en: Also used as the background color of the box. Default
pl: Jeśli użyłeś koloru tła z box-a. Domyślnie

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: The color of text within the box. Default
pl: Kolor tekstu w oknie. Domyślny

en: Name Color
pl: Nazwa koloru

en: The color of peoples' names. Default
pl: Kolory użyte dla nicków. Domyślnie

en: Others
pl: Inne

en: Show
pl: Pokaż

en: comments in the shoutbox
pl: komentarze w shoutbox

en: Enter, here, the number of shouts you want to show in your shoutbox
pl: Podaj, proszę, liczbę wiadomości, które chcesz pokazać na swoim shoutbox

en: Update Every
pl: Aktualizuj wszystko

en: Seconds
pl: Dzwięki

en: This determines how "live" the shoutbox is. With a bigger number, it will take more time for messages to show up, but also decrease the server load. You may use decimals. This number is used as the base for the first 8 javascript loads. After that, the number gets successively bigger. Adding a new comment or mousing over the shoutbox will reset the interval to the number suplied above. Default: 4 Seconds
pl: Określa jak funkcja  "live" shoutbox. Przy większej ilości, to zajmie więcej czasu na wiadomości pojawiające się, ale także zmniejszy obciążenie serwera. Możesz użyć miejsc po przecinku. Ten numer jest używany jako podstawa dla pierwszych 8 ładunków JavaScript. Po tym, numerze dostaje kolejno większe. Dodanie nowego komentarza lub przewijanie ponad shoutbox zresetuje przedział do liczby suplied powyżej. Wartość domyślna: 4 sekundy

en: Fade Length
pl: Długość blaknięcia

en: The amount of time it takes for the fader to completely blend with the background color. You may use decimals. Default 1.5 seconds
pl: Ilość czasu potrzebnego do zblaknięcia, które całkowicie połączy z kolorem tła. Możesz użyć miejsc po przecinku. Domyślne 1,5 sekundy

en: Use textarea
pl: Użyj pola tekstowego

en: A textarea is a bigger type of input box. Users will have more room to type their comments, but it will take up more space.
pl: Pole tekstowe jest większe niż pole wprowadzenia. Użytkownicy będą mieli więcej miejsca, ale to zajmie więcej miejsca.

en: Use URL field
pl: Użyj pola adresu URL

en: Check this if you want users to have an option to add their URL when submitting a message.
pl: Zaznacz jeśli chcesz, aby użytkownicy mieli możliwość dodawania swoich adresów URL przy wysyłaniu wiadomości.

en: Use sound alert
pl: Użyj alarmu dzwiękowego

en: Check this if you want to hear a sound alert when someone post message
pl: Zaznacz jeśli chcesz włączyć dźwięk nowej wiadomości.

en: Show smileys list
pl: Pokaż listę uśmieszków

en: Check this if you want to show the smileys list
pl: Zaznacz jeśli chcesz pokazać listę uśmieszków

en: Show blocked spams
pl: Pokaż blokadę spam-ową.

en: Check this if you want to show blocked spams
pl: Zaznacz jeśli chcesz pokazać blokadę spamową

en: Use a captcha
pl: Użyj pola z przepisaniem treści z obrazka, w celu bezpieczeństwa.

en: Check this if you want to use a captcha (in fact it's a simple addition that users have to resolve before post any new message in the shoutbox).
pl: Zaznacz jeśli chcesz używać captcha (w rzeczywistości jest to proste ponadto, że użytkownicy będą musieli rozwiązać zadanie, zanim dodadzą nową wiadomość w shoutbox).

en: Use Themes
pl: Użyj motywów

en: Check this if you want to use themes.
pl: Zaznacz jeśli chcesz używać motywów

en: Use the RSS feed
pl: Użyj kanałów RSS

en: Check this if you want that users can show and/or use the RSS feed of the shoutbox.
pl: Zaznacz jeśli chcesz, aby użytkownicy mogą wykazać i / lub korzystać z kanału RSS shoutbox.

en: XHTML strict
pl: Ścisły XHTML

en: Check this if you want to use XHTML strict
pl: Zaznacz jeśli chcesz użyć ścisłego XHTML

en: Users options
pl: Ustawienia użytkowników

en: <b>Who can administrate the shoutbox</b>
pl: <b>Kto może zarządzać shoutbox-em</ b>

en: level
pl: poziom

en: Choose the level required to administrate the shoutbox
pl: Wybierz poziom wymagany na administrowanie shoutbox-em

en: <a href="%s"><b>Click here</b></a> if you need more information on Roles and Capabilities.
pl: <a href="%s"><b>Kliknij tutaj</b></a> jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat roli i kompetencji.

en: Who can <b>see the shoutbox</b>
pl: Kto może <b>widzieć ten shotbox</b>

en: Everybody
pl: Wszyscy

en: Choose, here, users able to <strong>see and post</strong> in your shoutbox. Other users will simply view nothing :)
pl: Wskaż tutaj użytkowników, którzy <strong>widzą wiadomości</strong> w twoim Shoutbox. Innie użytkownicy witryny nie będą widzieć nic :)

en: <b>Note:</b> You have choose to show the shoutbox only to :
pl: <b> Uwaga:</ b> Musisz wybrać opcję wyświetlania shoutbox-a tylko tu:

en: Please activate Javascript...
pl: Proszę aktywuj Javascript ...

en: in the list above,<br/>it will take precedence over the next option
pl: na powyższej liście, <br/> będzie on nadrzędny wobec następnej opcji

en: Who can <b>see the shoutbox archives</b>
pl: Kto może <b>zobaczyć archiwum shotbox</b>

en: Choose who is able to see archive of the shoutbox
pl: Zdecyduj, kto może zobaczyć archiwum shoutbox-a

en: Who can see the differents themes
pl: Kto może zobaczyć inne motywy graficzne

en: Choose who is able to see the differents themes of your shoutbox
pl: Zdecyduj, kto jest w stanie zobaczyć inne motywy graficzne twojego shoutbox-a

en: Only allow registered users
pl: Pozwól na dostęp tylko zarejestrowanym użytkownikom.

en: This will only let your registered users use the form that allows one to type messages. Users who are NOT logged in will be able to watch the chat and a message saying they must be logged in to comment.
pl: Tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli pisać wiadomości. Użytkownicy, którzy nie są zalogowani użytkownik będą mógli przeglądać czat i wiadomości, aby mogli dodawać komentarze muszą być zalogowani.

en: Show users online
pl: Pokaż użytkowników online

en: Check this if you want to show, in real time, users online
pl: Zaznacz jeśli chcesz, aby wyświetlano w czasie rzeczywistym użytkowników online

en: Users to hide
pl: Użytkownicy ukryci

en: Place here, separated by comma, users that you want to hide from the "Users online" function of the shoutbox.
pl: Umieść tutaj listę użytkowników, których chcesz ukryć na liście  "Użytkownicy online".

en: Use avatars
pl: Użyj avatara

en: If checked, avatar will be shown.
pl: Jeśli zaznaczysz, avatar będzie widoczny.

en: Avatar size
pl: Rozmiar Avatara

en: Choose the size for the avatars. Valid values are from 1 to 80 inclusive. Any size other than 80 will cause the original Gravatar image to be downsampled using bicubic resampling before output
pl: Wybierz rozmiar avatarów. Prawidłowe wartości to od 1 do 80 włącznie. Wszelkie inne wielkości niż 80 spowoduje, że oryginalny obraz Gravatar się zniekształci.

en: Avatar position
pl: Pozycja Avatora

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Choose the alignement for avatars (left or right)
pl: Wybierz wyrównanie do awatarów (w lewo lub w prawo)

en: Save
pl: Zapisz

en: Delete ALL messages
pl: Skasuj wszystkie wiadomości

en: <a href="%s"><b>Click here</b></a> to manage your banned words list and IP addresses.
pl: <a href="%s"><b>Kliknij tutaj</b></a> aby zarządzać blokowanymi słowami i adresami IP.

en: <b><font color="red">Important !</font></b> To ban a single IP address just click on "Ban this IP" button. If you want to ban a range of IP, use this syntax (for this example i can say good bye to Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* where slash means from 176 to 179 and * from 0 to 255.<br/>BTW i ban IP addresses from 195.225.176.0 to 195.225.179.255. You can mix the two options...
pl: <b><font color="red">Ważne !</font></b> Aby zablokować IP kliknij przycisk"Blokuj to IP". Jeśli chcesz zablokować przedział IP, użyj tego pola (dla tego przykładu podziękowania dla Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* po slash maska sieci od 176 do 179 i * od 0 do 255.<br/>Z przykładu wynika że zostały zablokowane adresy IP od 195.225.176.0 do 195.225.179.255. Możesz wykonać dwa ustawienia na raz...

en: Cheatin' uh ?
pl: Oszukujesz co?

en: Archive for the shoutbox
pl: Archiwum dla tego shoutbox-a

en: Click here to go to the Homepage
pl: Kliknij tutaj aby przejść do strony głównej

en: Click here to refresh the page
pl: Kliknij tutaj aby odświeżyć stronę

en: Shoutbox archive
pl: Archiwum Shoutbox-a

en: Date/Time
pl: Data/Czas

en: Private
pl: Prywatne

en: Private message
pl: Prywatna wiadomość

en: records
pl: archiwa

en: Newer
pl: Nowsze

en: Older
pl: Starsze
