Pierre's Wordspew - en to mn translation catalogue (86 entries)

en: Ban this IP
mn: Энэ IP-г хориглох

en: Delete
mn: Устгах

en: Edit
mn: Засах

en: link
mn: холбоос

en: email
mn: и-мэил

en: Click here to expand/collapse the smiley's list
mn: Энд дарж мишээлийн жагсаалтыг гаргана/хаана уу

en: year
mn: жил

en: years
mn: жил

en: month
mn: сар

en: months
mn: сар

en: week
mn: долооног

en: weeks
mn: долооног

en: day
mn: өдөр

en: days
mn: өдөр

en: hour
mn: цаг

en: hours
mn: цаг

en: minute
mn: минут

en: minutes
mn: минут

en: No one online.
mn: Онлаин хүн алга.

en: guest
mn: зочин

en: guests
mn: зочин

en: and
mn: ба

en: is crawling the site.
mn: саитаар хэсж байна.

en: are crawling the site.
mn: саитаар хэсж байна.

en: is online.
mn: онлаин байна.

en: are online.
mn: онлаин байна.

en: Title:
mn: Нэр:

en: Sorry, but you can post only one url by message...
mn: Уучлаарай, та нэг зурвасд зөвхөн нэг URL бичих боломжтой...

en: No, sorry you used a banned word!
mn: Уучлаарай, та хориотой үг хэрэглэж болохгүй!

en: No, sorry you used the name of a registered user! You have to change it please.
mn: Уучлаарай, та бүртгэлтэй хэрэглэгчийн нэрийг хэрэглэсэн байна! Өөр нэр сонгоно уу.

en: You should learn to count before use the shoutbox :)
mn: Та ярианы хайрцгийг хэрэглэхээс өмнө тоолж сурах хэрэгтэй юм байна ;)

en: I DON'T LIKE SPAM !!!
mn: БИ СПАМД ДУРГҮЙ !!!

en: Your IP address have been banned from this blog, if you feel this is in error please contact the webmaster.
mn: Таны IP хаягийг энэ блогт хориглосон байна. Хэрвээ та үүнийг алдаа гэж үзвэл вэбмастэртай холбоо барина уу.

en: Click this to turn on/off sound
mn: Энд дарж дуу авиаг асаах/унтраах

en: <div id="Show_Spam">%s spams blocked</div>
mn: <div id="Show_Spam">%s спам хорьсон</div>

en: Info
mn: Мэдээлэл

en: Please, resolve the addition below before post any new comment...
mn: Доорхи нэмэгдлийг хассаны дараа шинэ зурвас авна...

en: Guest_
mn: Зочин_

en: Admin
mn: Админ

en: Name
mn: Энр

en: Captcha
mn: Баталгаажуулагч

en: URL/Email
mn: URL/И-мэил

en: Message
mn: Зурвас

en: Send
mn: Илгээх

en: You must be a registered user to participate in this chat
mn: Та энэ ярианд оролцохын тулд бүртгэгдсэн байх шаардлагатай

en: Congratulations, you just completed the installation of this shoutbox.
mn: Баяр хүргэе, та ярианы хайрцгийг амжилттай суулгалаа.

en: No Access for you!
mn: Таныг нэвтрүүлэхгүй!

en: (Actually <font color="red">%s</font> spams blocked)
mn: (Одоогоор <font color="red">%s</font> спам хорьсон)

en: When you update the Times and Colors, you may need to refresh/empty cache before you see the changes take effect
mn: Цаг, өнгийг шинэчилсний дараа кээшээ дахин ачаалж/цэвэрлэж өөрчлөлтийг хараарай

en: There have been <b>%s</b> messages in this shoutbox
mn: Ярианы хайрцагт нийт <b>%s</b> зурвас байжээ.

en: Colors (Must be 6 digit hex)
mn: Өнгө (6 оронт арванзургаатын тоо)

en: Fade from
mn: Бүдгэрч эхлэх өнгө

en: The color that new messages fade in from. Default
mn: Шинэ зурвас орохдоо бүдгэрч эхлэх өнгө. Анхдагч

en: Fade to
mn: Бүдгэрч дуусах өнгө

en: Text Color
mn: Бичвэрийн өнгө

en: The color of text within the box. Default
mn: Хайрцаг дахь бичвэрийн өнгө. Анхдагч

en: Name Color
mn: Нэрний өнгө

en: The color of peoples' names. Default
mn: Хүмүүсийн нэрний өнгө. Анхдагч

en: Show
mn: Ярианы хайрцагт

en: comments in the shoutbox
mn: зурвас үзүүл

en: Enter, here, the number of shouts you want to show in your shoutbox
mn: Энд ярианы хайрцагтаа үзүүлэх зурвасын тоогоо оруулна уу

en: Seconds
mn: сэкүнд болоод шинэчилье

en: Fade Length
mn: Бүдгэрэх хурд

en: The amount of time it takes for the fader to completely blend with the background color. You may use decimals. Default 1.5 seconds
mn: Арын өнгө рүүгээ бүдгэрч дуусах хүртэлх хугацаа. Анхдагч 1.5 сэкүнд

en: Use textarea
mn: Бичвэрийн талбар ашиглах

en: A textarea is a bigger type of input box. Users will have more room to type their comments, but it will take up more space.
mn: Бичлэгийн талбар нь бичвэрийн хайрцагны томруулсан хэлбэр юм. Зурвас бичих зай ихсэх нь хэрэглэгчдэд таатай ч, зай эзлэлтийг бодоорой.

en: Use URL field
mn: URL талбар ашиглах

en: Check this if you want users to have an option to add their URL when submitting a message.
mn: Хэрэглэгчдэд URL-ээ нэмэх боломж олгох бол сонгоно уу

en: Use sound alert
mn: Дуугарч мэдэгдэх

en: Check this if you want to hear a sound alert when someone post message
mn: Хэн нэгэн зурвас бичихэд дуу гаргадаг болгох бол сонгоно уу

en: Show smileys list
mn: Мишээлийн жагсаалтыг харуулах

en: Check this if you want to show the smileys list
mn: Мишээл (smiley) хэрэглэх бол сонгоно уу

en: Show blocked spams
mn: Хорьсон спамын тоог харуулах

en: Check this if you want to show blocked spams
mn: Хорьсон спамын тоог харуулах бол сонгоно уу

en: Use a captcha
mn: Баталгаажуулагч (captcha) ашиглах

en: Check this if you want to use a captcha (in fact it's a simple addition that users have to resolve before post any new message in the shoutbox).
mn: Баталгаажуулагч (зурвас бичихээс өмнө хэрэглэгч мөн эсэхийг шалгах асуулт маягийн зүйл) ашиглах бол сонгоно уу

en: XHTML strict
mn: Чанд XHTML

en: Check this if you want to use XHTML strict
mn: Чанд XHTML (XHTML strict) хэрэглэх бол сонгоно уу

en: Only allow registered users
mn: Зөвхөн бүртгэгдсэн хэрэглэгчдийг зөвшөөрөх

en: Show users online
mn: Онлаин хэрэглэгчдийг харуулах

en: Check this if you want to show, in real time, users online
mn: Онлаин буй буюу нэвтэрсэн хэрэглэгчдийг харуулах бол сонгоно уу

en: Save
mn: Хадгалах

en: Delete ALL messages
mn: БҮХ зурвасыг устгах

en: <a href="%s"><b>Click here</b></a> to manage your banned words list and IP addresses.
mn: <a href="%s"><b>Энд дарж</b></a> хориглосон үг болон IP хаягаа зохицуулна уу.

en: <b><font color="red">Important !</font></b> To ban a single IP address just click on "Ban this IP" button. If you want to ban a range of IP, use this syntax (for this example i can say good bye to Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* where slash means from 176 to 179 and * from 0 to 255.<br/>BTW i ban IP addresses from 195.225.176.0 to 195.225.179.255. You can mix the two options...
mn: <b><font color="red">Чухал !</font></b> Ганц IP хаягийг хорихын тулд "Энэ IP-г хорь" гэсэн товчийг дар. Хэрвээ IP хаягийн тодорхой хүрээг хорих бол энэ дүрмийг хэрэглээрэй (энэ жишээгээр бол би Всеволод Стецинскийд баяртай гэж хэлэх нь) : 195.255.176/179.* - Ташуу зураас нь 176-с 179, * нь 0-с 255 гэсэн утгыг илтгэж байна. <br/> Дашрамд хэлэхэд би 195.225.176.0-с 195.225.179.255 хүртэлх IP-г хориглодог. Та хоёр сонголтыг хамт хэрэглэж болно...

en: Cheatin' uh ?
mn: Мэхлэх гээ юу?
