Pierre's Wordspew - en to hu translation catalogue (67 entries)

en: Delete
hu: Töröl

en: Edit
hu: Szerk.

en: link
hu: Link

en: email
hu: Email

en: year
hu: évvel

en: years
hu: évvel

en: month
hu: hónappal

en: months
hu: hónappal

en: week
hu: héttel

en: weeks
hu: héttel

en: day
hu: nappal

en: days
hu: nappal

en: hour
hu: órával

en: hours
hu: órával

en: minute
hu: perccel

en: minutes
hu: perccel

en: No one online.
hu: Senki nincs az oldalon.

en: guest
hu: vendég

en: guests
hu: vendég

en: and
hu: és

en: is crawling the site.
hu: portyázik az oldalon.

en: are crawling the site.
hu: portyázik az oldalon.

en: is online.
hu: van jelen.

en: are online.
hu: van jelen.

en: Title:
hu: Cím:

en: Sorry, but you can post only one url by message...
hu: Sajnálom, de csak egy linket írhatsz üzenetenként.

en: No, sorry you used a banned word!
hu: Sajnálom, de tiltott szót írtál a hozzászólásodban!

en: Your IP address have been banned from this blog, if you feel this is in error please contact the webmaster.
hu: Az IP címed alapján ki vagy tiltva erről az oldalról, de ha mégsem, akkor vedd fel az oldal üzemeltetőjével a kapcsolatot.

en: Click this to turn on/off sound
hu: Kattints ide az értesítő hang ki-/bekapcsolásához

en: Guest_
hu: Vendég_

en: Name
hu: Név

en: Message
hu: Üzenet

en: Send
hu: Küldés

en: You must be a registered user to participate in this chat
hu: Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy írhass az üzenőfalra

en: Congratulations, you just completed the installation of this shoutbox.
hu: Gratulálok! Sikeresen telepítetted a Shoutbox-ot.

en: No Access for you!
hu: Nincs jogosultságod a művelethez!

en: When you update the Times and Colors, you may need to refresh/empty cache before you see the changes take effect
hu: Amikor frissíted a beállításokat, szükséged lehet a cache újratöltésére/törlésére, mielőtt látnád a változtatásokat.

en: There have been <b>%s</b> messages in this shoutbox
hu: <b>%s</b> üzenet van az üzenőfalon.

en: Colors (Must be 6 digit hex)
hu: Színek (6 jegyű hexadecimális formában)

en: Fade from
hu: Átmenet kezdőszíne

en: The color that new messages fade in from. Default
hu: Új üzenet írásakor ebből a színből indul az átmenet. Alapbeállítás

en: Fade to
hu: Háttér színe

en: Text Color
hu: Betűszín

en: The color of text within the box. Default
hu: Az üzenetek betűszíne. Alapbeállítás

en: Name Color
hu: Név színe

en: The color of peoples' names. Default
hu: A hozzászólók nevének színe. Alapbeállítás

en: Update Every
hu: Frissítés

en: Seconds
hu: másodperc

en: This determines how "live" the shoutbox is. With a bigger number, it will take more time for messages to show up, but also decrease the server load. You may use decimals. This number is used as the base for the first 8 javascript loads. After that, the number gets successively bigger. Adding a new comment or mousing over the shoutbox will reset the interval to the number suplied above. Default: 4 Seconds
hu: Ez határozza meg az üzenőfalad "élőségét". Ha nagyobb számot írsz be, akkor az üzenetek lassabban fognak megjelenni, de ezzel csökkented a szerver leterheltségét. Tizedes törteket is használhatsz. Ez a szám az első 8 javascriptes újratöltésnél lesz érvényes. Ezután a szám egyesével nagyobbodni fog. Írj egy új hozzászólást, vagy vidd az egeret az üzenőfal fölé és az egész művelet kezdődik elölről. Alapbeállítás: 4 másodperc

en: Fade Length
hu: Átmenet hossza

en: The amount of time it takes for the fader to completely blend with the background color. You may use decimals. Default 1.5 seconds
hu: Az ahhoz szükséges idő, hogy az átmenet színei keveredjenek egymással. Tizedes törteket is használhatsz. Alapbeállítás: 1.5 másodperc

en: Use textarea
hu: Szövegdoboz használata

en: A textarea is a bigger type of input box. Users will have more room to type their comments, but it will take up more space.
hu: A függőleges szövegdobozzal a felhasználóknak nagyobb helyük lesz az üzenetek írására, viszont több helyet is foglal az oldalsávban.

en: Use URL field
hu: URL mező használata

en: Check this if you want users to have an option to add their URL when submitting a message.
hu: Kapcsold be, ha szeretnéd hogy az üzenők linkelhessék az oldalukat.

en: Use sound alert
hu: Hang értesítő használata

en: Check this if you want to hear a sound alert when someone post message
hu: Kapcsold be, ha szeretnéd, hogy hanggal jelezzen, ha új hozzászólás érkezik

en: XHTML strict
hu: XHTML struktúra

en: Check this if you want to use XHTML strict
hu: Kapcsold be, ha XHTML struktúrát szeretnél használni

en: Only allow registered users
hu: Csak regisztrált felhasználók írhatnak

en: Show users online
hu: Mutassa, hogy ki van jelen

en: Check this if you want to show, in real time, users online
hu: Kapcsold be, ha szeretnéd, hogy látszódjanak, kik vannak jelen a blogodon

en: Save
hu: Mentés

en: Delete ALL messages
hu: Az összes üzenet törlése

en: <a href="%s"><b>Click here</b></a> to manage your banned words list and IP addresses.
hu: <a href="%s"><b>Kattints ide</b></a> a tiltott IP címek és spam szavak módosításához.

en: <b><font color="red">Important !</font></b> To ban a single IP address just click on "Ban this IP" button. If you want to ban a range of IP, use this syntax (for this example i can say good bye to Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* where slash means from 176 to 179 and * from 0 to 255.<br/>BTW i ban IP addresses from 195.225.176.0 to 195.225.179.255. You can mix the two options...
hu: <b><font color="red">Fontos!</font></b> Ahhoz, hogy egy fix-IP címet tilts ki, csak kattints a "Spam" gombra.  Ha dinamikus IP címmel van dolgod, használd az alábbi fügvényt (a példámban búcsút intek Vsevolod Stetsinsky-nek) : 195.225.176/179.*, ahol a perjel a 176 és 179 közötti, a * pedig a 0 és 255 közötti IP címeket tiltja.<br/>Gyakorlatilag ezzel a beállítással a 195.225.176.0 és 195.225.179.255-ig terjedő összes IP címet bannolva lesz. De használhatod a két beállítás bármelyikét is egyszerre...

en: Cheatin' uh ?
hu: Csalsz, mi ?
