Pierre's Wordspew - en to ca translation catalogue (68 entries)

en: Delete
ca: Borrar

en: Edit
ca: Editar

en: link
ca: Link

en: email
ca: Email

en: year
ca: any

en: years
ca: anys

en: month
ca: mes

en: months
ca: mesos

en: week
ca: setmana

en: weeks
ca: setmanes

en: day
ca: dia

en: days
ca: dies

en: hour
ca: hora

en: hours
ca: hores

en: minute
ca: minut

en: minutes
ca: minuts

en: No one online.
ca: Ningú està online

en: guest
ca: convidat

en: guests
ca: convidats

en: and
ca: i

en: is crawling the site.
ca: està analitzant la web.

en: are crawling the site.
ca: estan analitzant la web.

en: is online.
ca: està en línia.

en: are online.
ca: estan en línia.

en: Title:
ca: Títol:

en: Sorry, but you can post only one url by message...
ca: Ho sento, però només pots enviar una URL per missatge

en: No, sorry you used a banned word!
ca: No, ho sento, has usat una paraula banejada

en: Your IP address have been banned from this blog, if you feel this is in error please contact the webmaster.
ca: La teva direcció IP ha estat banejada en aquest blog, si creus que pot ser un error, si us plau contacta amb l'administrador

en: Click this to turn on/off sound
ca: Clica aquí per activar/desactivar el so

en: Guest_
ca: Convidat_

en: Admin
ca: Administrador

en: Name
ca: Nom

en: Message
ca: Missatge

en: Send
ca: Enviar

en: You must be a registered user to participate in this chat
ca: Has de ser un usuari registrat per participar en aquest xat

en: Congratulations, you just completed the installation of this shoutbox.
ca: Felicitats, has completat la instalació d'aquest shoutbox

en: No Access for you!
ca: No se't permet l'accès!

en: When you update the Times and Colors, you may need to refresh/empty cache before you see the changes take effect
ca: Quan actualitzis Temps i Colors, hauràs de refrescar o vuidar la cache per veure que els cambis tinguin efecte.

en: There have been <b>%s</b> messages in this shoutbox
ca: Hi han hagut  <b>%s</b> missatges en aquest shoutbox.

en: Colors (Must be 6 digit hex)
ca: Colors (Han de ser de 6 dígits en hexadecimal)

en: Fade from
ca: Fos desde

en: The color that new messages fade in from. Default
ca: El color des del que els nous missatges es fonen. Per defecte

en: Fade to
ca: Fos a

en: Text Color
ca: Color del Texte

en: The color of text within the box. Default
ca: Color del text del shoutbox. Per defecte

en: Name Color
ca: Color del Nom

en: The color of peoples' names. Default
ca: El color dels noms de la gent. Per defecte

en: Update Every
ca: Actualitzar Cada

en: Seconds
ca: Segons

en: This determines how "live" the shoutbox is. With a bigger number, it will take more time for messages to show up, but also decrease the server load. You may use decimals. This number is used as the base for the first 8 javascript loads. After that, the number gets successively bigger. Adding a new comment or mousing over the shoutbox will reset the interval to the number suplied above. Default: 4 Seconds
ca: Això determina com es comporta el shoutbox. Amb un número major, tardarà més temps en mostrar els missatges, però també decreixerà la carga del servidor. Pots usar decimals. Aquest número és usat com a base per a les primeres 8 cargues javascript. Després d'això, el número creixerà successivament. Afegint un nou comentari o passant sobre el shoutbox resetarà l'interval al número que determinis. Per defecte : 4 segons

en: Fade Length
ca: Duració del Fos

en: The amount of time it takes for the fader to completely blend with the background color. You may use decimals. Default 1.5 seconds
ca: Temps necessari per a fondre amb el color de fons. Pots usar decimals (usant el punt). Per defecte: 1.5 segons

en: Use textarea
ca: Utilitzar àrea de texte

en: A textarea is a bigger type of input box. Users will have more room to type their comments, but it will take up more space.
ca: Una àrea de texte es una caixa més gran en la qual introduir el texte. Els usuaris tindran més espai per a escriure els seus comentaris, però ocuparà més espai.

en: Use URL field
ca: Utilitzar camp URL

en: Check this if you want users to have an option to add their URL when submitting a message.
ca: Selecciona això si vols que els usuaris tinguin una opció per a introduir la seva URL al introduir un missatge.

en: Use sound alert
ca: Utilitzar so d'alerta

en: Check this if you want to hear a sound alert when someone post message
ca: Selecciona això si vols sentir un so d'alerta quan algú escriu un missatge.

en: XHTML strict
ca: XHTML estricte

en: Check this if you want to use XHTML strict
ca: Comprova això si vols usar XHTML estricte

en: Only allow registered users
ca: Només permetre missatges d'usuaris registrats.

en: Show users online
ca: Mostrar usuaris en línia

en: Check this if you want to show, in real time, users online
ca: Comprova això si vols mostrar, en temps real, els usuaris en línia

en: Save
ca: Grabar

en: Delete ALL messages
ca: Borrar TOTS els missatges

en: <a href="%s"><b>Click here</b></a> to manage your banned words list and IP addresses.
ca: <a href="%s"><b>Clica aquí</b></a> per gestionar les teves IPs banejades i paraules prohibides.

en: <b><font color="red">Important !</font></b> To ban a single IP address just click on "Ban this IP" button. If you want to ban a range of IP, use this syntax (for this example i can say good bye to Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* where slash means from 176 to 179 and * from 0 to 255.<br/>BTW i ban IP addresses from 195.225.176.0 to 195.225.179.255. You can mix the two options...
ca: <b><font color="red">Important!</font></b> Per banejar una sola direcció IP clica en el botó "Spam" . Si el que vols es banejar un rang de IPs, usa aquesta sintaxi (en aquest exemple, vull despedir-me de Vsevolod Stetsinsky) : 195.225.176/179.* on la barra significa des de 176 fins 179 i l'asterisc * de 0 a 255.<br/> Així hauré banejat direccions IP des de 195.225.176.0 fins 195.225.179.255. Pots barrejar les dos opciones...

en: Cheatin' uh ?
ca: Fent trampes, eh?
